Ads:

MidiMeow, konwerter midi do wav/ogg/mp3


MidiMeow


Plik pomocy

Pomoc techniczna: kliknij tutaj, by przejść do adresu

midi to mp3 sceenshot

Za radą użytkowników, teraz midimeow 1.04 jest tak łatwy w obsłudze jak to tylko możliwe. Szybka konwersja:
  • Kliknij przycisk "wejście" i wybierz swój plik midi
  • Kliknij przycisk "wyjście" i podaj nazwę pliku bez rozszerzenia (nie używaj temp.wav jako pliku wyjściowego, ponieważ ten plik jest używany przez program, i MidiMeow może zniszczyć ten plik jeśli jest jakiś tak nazwany w katalogu programu)
  • Wybierz "konwertuj pojedynczy" i czekaj, aż pojawi się komunikat o powodzeniu operacji
Gdy konwersja zatrzyma się w środku pliku, otrzymasz plik o połowie długości (wersja niezarejestrowana). TO WSZYSTKO ! Oczywiście możesz zmieniać inne ustawienia, to są tylko podstawy konwersji.

Pamiętaj, że czasami trzeba zmienić ustawienia miksera, aby uzyskać dobry dźwięk (w przypadku, gdy np. otrzymujesz puste pliki)

Dla zarejestrowanych użytkowników

Rejestracja
Umieść plik key.ini w tym samym katalogu, co MidiMeow, LUB wejdź w panel rejestracji, wpisz swoje imię oraz numer seryjny.
Używanie listy konwersji
  • Wybierz swoje ustawienia dźwięku i wyjścia przed dodaniem plików do listy
  • Aby dodać pliki, możesz je przeciagnąć nad MidiMeow (główny panel lub panel listy), przykładowo:
midi to wav drag and drop

Bardzo ważne: możesz zaznaczyć wiele plików w tym samym czasie, przyciskając CTRL podczas klikania, lub zaznaczyć całą listę plików, klikając pierwszy plik, następnie z wciśniętym klawiszem SHIFT ostatni plik listy.

"To ważne, by zaznaczać wiele plików za jednym razem, ponieważ jeśli nie wiesz jak to zrobić, moja hurtowa konwersja jest bezużyteczna. Osobiście jestem bardziej zaawansowanym użytkownikiem niż przeciętni użytkownicy, i zapomnę czasami, że niektórzy ignorują wskazówki, które są potrzebne, by pracować wydajnie." Jeśli zdecydujesz się na konwersję wielu plików naraz, utwórz katalog dla swojej pracy.

Jeśli twój plik ma nazwę file.midi, plik wyjściowy zostanie nazwany file.wav dla pliku wav, file.mp3 dla mp3 lub file.ogg dla pliku Ogg Vorbis.

Drugim sposobem na dodanie pliku do listy, jest kliknięcie na przycisk "wejście", wybranie pliku midi, kliknięcie na "wyjście", podanie nazwy pliku bez rozszerzenia, następnie kliknięcie "Dodaj do listy".

Jeżeli klikniesz na przycisk "Lista", zobaczysz ekran podobny do:

midi to mp3 bulk

Po prostu kliknij "konwertuj listę", by rozpocząć konwersję.
Wczytywanie i zapis ustawień miksera
midi to mp3 mixer

  • Zmień swoje ustawienia miksera jak chcesz (możesz użyć mini-miksera lub kliknąć "pokaż regulację głośności")
  • Kliknij na "zapisz", aby zapisać pod nazwą podaną w polu poniżej listy
  • Kliknij na "wczytaj", aby wczytać ustawienie wybrane z rozwijanej listy
Ustawienia są zapisywane w plikach "set". Są to pliki tekstowe z zapisanymi wartościami miksera.

Znane problemy

Nie ma dźwięku w moich plikach.
Kliknij tutaj (wersja angielska).
Mój plik MP3 ma rozmiar 0 kB / mój plik Ogg ma rozmiar 4 Kb.
Poprawiłem większość błędów powiązanych z formatem kompresji, lecz nadal czasami to występuje, niemożliwe jest naprawienie tego dla wszystkich plików, i jest związane z zewnętrzną biblioteką, której używam do konwersji. Zaznacz inną częstotliwość próbkowania lub inne bitrate. Problem może występować, jeśli wybierzesz 22050 KHz i 128 kbps dla MP3 z MIDI o podanej długości.
Mój plik nie jest zerowej długości, lecz nie ma dźwięku.
Sprawdź ustawienia miksera. Jeżeli słyszysz swój głos na pliku, wycisz lub odłącz mikrofon. Jeżeli dźwięk jest za cichy, możesz zwiększyć głośność wejścia MIDI (zalecane) lub zwiększyć głośność nagrywania.
Uzyskuję metaliczny dźwięk.
Zmniejsz głośność wejścia MIDI, lub głośność nagrywania na karcie dźwiękowej.
Długość skonwertowanego pliku jest większa niż oryginalnego pliku MIDI.
Odtwórz plik w Windows Media Player. Jeżeli widzisz ten sam czas trwania, co w skonwertowanym pliku, oznacza to, że problem jest związany z plikiem MIDI. Zatrzymaj konwersję ręcznie.
Chcę skonwertować plik KAR.
Zmień rozszerzenie na MID. Wsparcie dla tych plików zostanie dodane w wersji 1.04.
Uzyskuję zły (zniekształcony) dźwięk.
Spróbuj zmienić ustawienia odtwarzania i nagrywania. Kiedy ustawisz głośność odtwarzania za wysoko, otrzymasz szumy, gdy nagrywania - metaliczny dźwięk. Kiedy ustawisz głośność za nisko, nie usłyszysz dźwięku lub tylko najgłośniejsze.

Podziękowania

Dla Lionel93, administratora francuskiego forum busker'a (kliknij tutaj) za pomysły i wsparcie, to samo dla innych testerów z forum.
Dla triblonto, webmastera acanumlab (strony powiązanej z Arcanum) za pomysł stworzenia tego programu. Dla betatesterów, który pisali do mnie (AW i JR).

 

 

 

Softwares

Links